GCO BELGELENDİRME | DİĞER BELGELENDİRME HİZMETLERİ
648
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-648,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-14.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

DİĞER BELGELENDİRME HİZMETLERİ

ATEX Belgesi

Parlayıcı,patlayıcı ve kolay yanıcı ortamlarda kullanılan ürünlere ve üretimin yapıldığı yere alınan uluslararası sertifikadır.

ATEX KAPSAMINDA DİKKETE ALINMASI GEREKEN DİREKTİFLER

• Elektromanyetik uyumluluk Direktif 2004/108 EC (EMC) (eskisi 89/336)

• Alçak gerilim direktifi 2006/95/EC (LVD) (low voltage directive) (eski direktif 73/23 içerik aynıdır yalnızca kotlaması değiştirilmiştir)

• Makine direktifi 98/37 EC (mashinery directive) (eski direktif 89/392)

• Tehlikeli maddelerin halka açık yollarda taşınması direktifi (Directive 94/55/EC and 98/91/EC, tranfport of dangerous goods by road)

• Kişisel koruyucu ekipmanlar direktifi Personal protective equipment (PPE) directive 89/686/EEC

• Basınç cihazları direktifi 97/23 (Pressure equipment directive (PED) 97/23 EC)

• Basit basınçlı kaplar direktifi (simple pressure vessel directive 87/404 EEC)

• GAZ CİHAZLARI direktifi (gas appliances directive 90/396 EEC (GAD)

• Yapı malzemeleri direktifi (construction products directive 89/106 EEC ) (CPD)

KULLANILMIŞ, TAMİR EDİLMİŞ veya DEĞİŞTİRİLMİŞ (modified) İKİNCİ EL ÜRÜNLER ve YEDEK PARÇALAR

Gost-R Belgesi

Rusya Kalite sertifikası Gost-R – Rusya Federasyonu sınırları dahilinde toptan ve perakende ticareti yapılan her mal için kalite sertifikası beyanı zorunluluğu vardır. Bizdeki TSE belgesi niteliğinde olan Sertifikalar Rusya`da ilgili malın satışını yapmak için ön şart olarak aranmaktadır. Rusya Federasyonu`na yapılan ticaretin ve mal satışının yasal ve güvenli yolu bu ülkeye yollayacağınız ürünlere Sertifika almaktır.

Ukr SEPRO Belgesi

Ukrayna’da gecerli olan Kalite Belgesidir. Sovyetler Birligi’nin dagilmasindan sonra, Ukrayna mevcut GOST sistemini baz alarak kendi Kalite Standartlarini Rusya’dan ayri olarak gelistirmistir. Ukrayna Kalite Sertifikasi ( UkrSEPRO ), GOST’a sistem olarak benzer ozellikler gostermesine ragmen uygulamada ve mevzuat yonuyle farkliliklar gostermektedir.

G (Yapı Malzemeleri) Belgesi

G İşareti (Yapı Malzemeleri), Ülkemizde CE’ye tabi olmayan yapı malzemelerinin piyasaya arzında zorunlu bir işarettir ve malzemeye iliştirilen bir etikete, malzemenin ambalajına veya malzemeye ait ticari belgelere iliştirilerek kullanılmaktadır.

EAC Belgesi

EAC Belgesi, Avrasya Gümrük Birliği ülkelerine yapılan ihracatlarda ürünlerin gümrük kapılarından geçmesi için gerekli olan kalite uygunluk belgesidir.

Saso CoC Suudi Arabistan Belgesi

İhraç edilecek malların her sevkıyatına bir SASO Belgesi alınmalıdır. Gönderilerin gümrükten çekilmesini sağlamak ve ürünlerin ilgili Suudi teknik yönetmeliklerine ve ulusal, bölgesel veya uluslararası standartlara uygunluğunu teyit etmek için ihtiyaç duyulmakta